انتخاب صفحه

تضمین آینده کودک با ورود به دنیای کتاب ها

تضمین آینده کودک با ورود به دنیای کتاب ها

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، گفت: مطالعه اعضای خانواده می‌تواند کودکان را تحت تاثیر قرار دهد.

امیرعلی نیک‌بخش در رابطه با اهمیت حضور کودکان در کتابخانه‌ها، اظهار کرد: ۶۰ درصد اعضای کتابخانه‌های استان زنجان را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: مطالعه، مسئله‌ای است که باید از دوران کودکی آغاز شود و با توجه به اینکه هنوز شخصیت کودکان کامل نشده ‌است، روی آوردن به کتابخانه‌ها از دوران کودکی می‌تواند در تربیت نسل آینده نیز موثر باشد.

این مسئول با بیان اینکه در همه کتابخانه‌های استان، کتاب‌های ویژه کودک و نوجوان در قفسه‌های مخصوص موجود است، تصریح کرد: علاوه بر وجود یک بخش ویژه کودک در همه کتابخانه‌های استان برای جذب کودکان؛ آموزش‌های قرآنی، رباتیکی، مسائل مربوط به خانواده و مسابقات مختلفی نیز برای کودکان در کتابخانه‌ها برگزار می‌شود.

نیک‌بخش ادامه داد: همچنین قصه‌گویی ویژه کودکان، برگزای مسابقات مختلف و پر کردن اوقات‌ فراغت کودکان به شکل صحیح نیز از اقداماتی است که برای جذب این قشر انجام می‌شود.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در رابطه با هفته ملی کودک نیز، عنوان کرد: به مناسبت هفته ملی کودک نیز پویش‌های مجازی، قصه‌گویی و اجرای مسابقات به‌صورت مجازی برای کودکان در نظر گرفته ‌شده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه مطالعه توسط خود اعضا خانواده می‌تواند در کودکان موثر باشد، خانواده‌ها با وارد کردن کودکان خود از همان دوران کودکی به کتابخانه‌ها می‌توانند در یک محیط آرام و سازنده آینده کودک خود را تضمین کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه