انتخاب صفحه

توپ هوشمند اسفیرو 2.0

توپ هوشمند اسفیرو 2.0

توپ هوشمند اسفیرو «Sphero» یک ربات کوچک است که از طریق گوشی موبایل هدایت و کنترل می‌شود. ایده‌ی اختراع آن از علاقه‌ی یکی از سرمایه‌گذاران و شرکای این برند به علم رباتیک نشات گرفته است.

این محصول ماحصل تلاش برای تولید گجتی است که قرار بود ساده، قابل‌حمل و قابل‌کنترل با گوشی موبایل باشد. تکنولوژی، خلاقیت و تنوع در کاربردهای این محصول، آن را از دنیای اسباب‌بازی‌ها جدا کرده و مخاطبانی از مدارس ابتدایی تا دبیرستان‌ها دارد. بیش از 4500 معلم در بیش از 20 کشور جهان، از آن برای آموزش و بیدارکردن خلاقیت در دانش‌آموزان استفاده کرده‌اند. از طریق برنامه‌ریزی Sphero برای انجام بازی‌های مختلف، مهارت‌های کودکان در ریاضی و علوم تقویت می‌شود.

این ربات کوچک که از طریق بلوتوث کنترل می‌شود با سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS سازگار است. برای هدایت، کنترل و بازی با Sphero بیش از 30 نرم‌افزار وجود دارد که می‌توانید از طریق مراجعه به اپ استور آیتونز، اندروید مارکت و آمازون آن‌ها را دانلود کنید. کافی است آن را از خواب بیدار کرده (دو بار تکانش دهید)، بلوتوث گوشی را روشن و آن‌ها را با هم جفت کنید. حال آماده‌ی فعالیت است.

سرعت حرکت آن به 7.25 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. روشن است که حرکت آن روی سطوح صاف بیشتر از حرکت روی فرش و موکت و سطوحی است که اصطکاک بالاتری دارند.

یکی دیگر از قابلیت‌های فوق‌العاده‌ی آن، شناوری و حرکت روی آب است. Sphero ضدآب است و قادر است با سرعت بالایی روی سطح آب حرکت کند. جنس آن از پلی‌کربنات سخت بوده؛ اما پوسته‌ی خارجی آن در مقابل برخورد با اجسام سخت و نوک‌تیز آسیب‌پذیر است. بهتر است برای حفظ بهتر آن، کاورهایی تهیه شود که برای آن ساخته ‌شده و جداگانه به فروش می‌رسد و برای تمیزکردن آن از یک دستمال نرم و کمی آب گرم استفاده شود.

برای شارژکردن Sphero یک شارژر بی‌سیم درون بسته‌بندی موجود است و با هر بار شارژ، این توپ هوشمند قابلیت 60 دقیقه حرکت دارد؛ درضمن چراغ‌ها و نشانگرهای LED رنگی، برای اعلام هشدار درون آن تعبیه شده‌اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه