انتخاب صفحه

بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان – کتاب‌های مارک تواین

بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان – کتاب‌های مارک تواین

کتاب‌های مارک تواین، نویسندگی آمریکایی قرن بیستم سرشار از ظرافت در نویسندگی، ماجراجویی و حس طنزی درجه یک است. اگر می‌خواهید نوجوانان‌تان را با ادبیاتی فاخر و در عین حال دوست‌داشتنی آشنا کنید حتما او را به خواندن کتاب‌های مارک تواین تشویق کنید. از «تام سایر» تا «هکلبری فین». این دو کتاب و کاراکترهایش جایی به هم پیوند می‌خورند. تام سایر پسر نوجوانی است که با عمه‌اش زندگی می‌کند. او دوست ولگردی به نام هاکلبری فین دارد که اعضای شهر کوچک‌شان خیلی او را تایید نمی‌کنند. با این حال تام علاقه زیادی به او دارد. «تام سایر» شرح ماجراجویی‌های بامزه تام است.

کتاب «هاکلبری فین» به داستان سفر‌های هاکلبری می‌پردازد. پسرکی که تحمل زندگی تجملاتی اجتماعی را ندارد و دلش می‌خواهد رها و آزاد باشد.

اما کتاب دیگر تواین که خواندنش را می‌شود علاوه بر لذت برای پیدا کردن اطلاعات عمومی درباره انگلستان دوران الیزابت توصیه کرد «شاهزاده و گدا» است. داستانی مهیج و شور‌انگیز درباره دو پسربچه که گویا همزاد یکدیگرند. هم سن و یک شکل، ولی بخت یکی زده که در خانواده سلطنتی به دنیا بیاید و آن یکی در خانواده‌ای فقیر. دو پسر جایی به هم برمی‌خورند و تصمیم می‌گیرند برای مدتی جایشان را عوض کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه