چرا کاوز ؟

توسط | 6 آذر 1398 | کاوز | 0 دیدگاه

کاوز (یا همان کَوِز) نام مازندرانی خزنده ای است که در فارسی به آن لاک پشت میگویند. بیش از ۲۰۰ میلیون سال است که لاک پشت های دریایی در آب های نواحی گرم سیری و فلات قاره زندگی میکنند. جانوران عظیم الجسه ای که انگشتان دست ها و پاهایشان به باله های شنا تغییر شکل یافته و از آنها شناگران ماهر ساخته که قادرند طول اقیانوس ها را بپیمایند.

این موجودات به دلیل قدرت سازگاری بسیار بالا با محیط بعد از انقراض دایناسورها روی زمین باقی مانده اند و توانسته اند طی میلیون ها سال جمعیت خود را در گستره دریاها و اقیانوس ها حفظ کنند. این مسافران باستانی تمام اقیانوس عظیم به طول ۱۵۰۰ کیلومتر را با وجود تمام خطرات و دشواری ها، در مدت یکسال طی میکنند تا به جایی برسند که تخم میگذارند. لاک پشت ها زنده ماندند چون توانایی مهاجرت دارند. بهترین غذاها و جریان های آبی دایم در حال تغییر بودند و او به سمت تنها ساحلی میرود که میداند امن است، ساحلی که در آن به دنیا آمده.

جسارت در عین متانت، سخت کوشی و پایداری, صبوری مثال زدنی، هدف بزرگ، سازگاری با محیط، مقاومت و پایبندی، همگی از ویژگی های بارز لاک پشت های دریایی است. همین ویژگی های فوق العاده دلیلی بر آن شد که ما نام شرکت خود را از نام این خزنده باستانی اقتباس کرده و معادل مازنی آن را به عنوان نام شرکت انتخاب کرده و سعی کنیم تا همچون کاوز باشیم !

کاوز مسیری برای پیمودن

مطالب مرتبط

یک پاسخ بنویسید

8 + 8 =